Recenzja gry Przeciwieństwa NK

Zacznijmy od reguł tej wciągającej i świetnie zrealizowanej gry browserowej. Na ekranie pojawiają się dwa obrazki. Przedstawiają one swoje przeciwieństwa. Naszym zadaniem jest odgadnięcie obu słów. Nad obrazkami widzimy losowo rozrzucone literki. Za pomocą myszy wskazujemy je i jeśli kliknięta litera jest prawidłowa, a więc wchodzi w skład jednego z dwóch słów do odgadnięcia, zostanie ustawiona we właściwym porządku.

Musimy się uwijać - ustalono limit czasowy na odgadnięcie litery. W momencie odgadnięcia następnej uzupełniamy nasz zasób czasu i znów mamy kilka sekund na wskazanie następnej głoski. Jest możliwość zakupienia literki używając do tego celu monet. Ale z tej opcji skorzystamy chyba tylko w sytuacji beznadziejnej.

Przeciwieństwa to bardzo ciekawa gra przygotowana oczywiście w języku polskim. Pobudzi nasze szare komórki do działania i będzie doskonałą gimnastyką dla umysłu. Takich logicznych produkcji potrzebujemy - lubimy przecież wszelkiego rodzaju słowne łamigłówki i szarady.

Ocena portalu Gry-Przeglądarkowe.pl: Ocena gry Przeciwieństwa NK: 5