Recenzja gry Gospodarstwo NK

Nowa gra, kolejne wyzwania i trochę nowatorskich elementów. Znów wybierzecie się na ranczo, gdzie jako farmer/farmerka wybudujecie swój wielki dom, w której zamieszka cała rodzina, zapracujecie na to ciężko. Jeśli tak się stanie już wkrótce powstanie gospodarstwo, jakiego zazdrościć Wam będą inni użytkownicy portalu NK. Już od początku widać, że w nowej produkcji wprowadzono kilka ciekawych rozwiązań. Po pierwsze - Twoja postać ma swoją osobowość. Wybierasz jej płeć, wygląd, strój.

Część prac trzeba wykonać samodzielnie, tzn. własnoręcznie sadzicie, plewicie, zajmujecie się posiadanym przez Was terenem. Odbywa się to w czasie rzeczywistym, więc musicie nim dobrze gospodarować i planować kolejność wykonywanych czynności. W początkowej fazie gry otrzymujemy wskazówki co do tego, jak grę Gospodarstwo obsługiwać. (tutaj uwaga - w pewnym momencie jedna z pierwszych misji brzmi: przytnij jedną brzozę i jedną sosnę - w lesie nie ma sosen, lecz jodły i właśnie to drzewo trzeba ściąć. Widocznie wkradła się mała pomyłka).

Oprócz standardowych w grach farmerskich możliwości (a może powinności) takich, jak budowa budynków, możliwość upiększania naszego gospodarstwa itd. w grze zaimplementowano system kolekcji. Polega to na tym, że za wykonane czynności otrzymujemy nagrody. Są to pieniądze, budulec, energia, ale oprócz tego specjalne rzeczy będące elementami kolekcji. Ważna jest pomoc sąsiedzka - oprócz tego, że możesz próbować nawiązać kontakty z innymi graczami i wymieniać się elementami kolekcji, możemy pomagać innymi i przyjmować pomoc od graczy. Dzięki przyjaźniom zdobędziesz materiały do budowy, produkty oraz inne rzeczy potrzebne do wykonania zadań. Jednak nie bądź samolubny - pomagaj też innym.

Istotne w grze Gospodarstwo jest rzemiosło. Jeśli będziesz dysponować odpowiednimi budynkami, samodzielnie przygotujesz wiele produktów i dóbr, które wykorzystasz na farmie lub sprzedasz z zyskiem. Jednak tutaj - oprócz rzeczy codziennego użytku - autorzy umożliwili nam tworzenie rękodzieła - pięknych przedmiotów ludowych.

Odhodowane zwierzęta gospodarskie (dorosłe osobniki) możecie sprzedawać za monety. Esencją opisywanego tutaj tytułu jest jednak możliwość założenia (uwaga) rodziny. Tak, znajdziecie (po wykonaniu odpowiednich czynności) żonę lub męża, a nawet wkrótce pojawią się dzieci. Rodzinka pomagać będzie w gospodarstwie, co odciąży Cię w codziennych obowiązkach.

Ocena portalu Gry-Przeglądarkowe.pl: Ocena gry Gospodarstwo NK: 4