Recenzja gry Galaxy Life

Odmieniec zapałał chęcią zdobycia całej władzy. To wywołało wojny, które swymi ognistymi językami ogarnęły cały świat Starlingów, z których część zdołała uciec i zorganizować się na wielu planetach. Ukryci przez jakiś czas cieszyli się spokojem, Nic nie trwa jednak wiecznie - zły i mściwy Firebit odnalazł kryjówkę Starlingów i szykuje wielką inwazję na ich planetę.

W grze Galaxy Life staniesz na czele armii Starlingów i postarasz się o to, aby zamysły Złego nie zostały zrealizowane. Staniesz się wielkim charyzmatycznym przywódcą, którego rozkazy i decyzje doprowadzą do sukcesu.

Spróbujmy rozebrać na czynniki pierwsze tą - nie ukrywamy - bardzo interesującą i wciągającą aplikację browserową. Jest to w swym podstawowym fundamencie strategiczna gra typu MMO RTS (czasu rzeczywistego) o tematyce science fiction. Od razu trzeba napisać iż nie jest to, jak np. StarCraft, poważna i napuszona gra. Autorzy z dystansem podeszli do tematu - nie mylcie jednak dystansu z niedbałością. Galaxy Life jest świetnie zrealizowaną pod względem technicznym produkcją. Przemyślana mechanika rozgrywki powoduje, że właściwie każdy gracz znajdzie tutaj coś dla siebie.

Gracz otrzymuje jedną z planet układu galaktycznego, na której funkcjonuje baza Starlingów. Baza ta narażona jest na ataki Diabelskiego Starlinga, więc musicie zadbać o jej system obronny. Podstawą tego systemu są wieżyczki obronne, które ustawimy w strategicznych miejscach naszej bazy tak, aby mogły jak najbardziej efektywnie spełniać swoje funkcje. Trzeba będzie postawić obozy szkoleniowe - to kolebka najlepszych jednostek wojskowych, jakie wykorzystamy w walce z przeciwnikami. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na mnogość i bogactwo typów wojsk, jakimi możemy dysponować w grze Galaxy Life: od piechoty, przez Starlinatory (to podstawa naszego wojska), aż po szabrowników czy strzelających z bazooki wariatów.

Kolejny ważny element: domy mieszkalne - oprócz dostarczania dochodów mają wpływ na pojemność naszej bazy. Banki to magazyny zasobów i je również w odpowiedniej ilości musimy postawić na terenie bazy wojskowej. O infrastrukturze obronnej bazy już wspomnieliśmy.

Czeka na nas w Galaxy Life również szereg różnorodnych misji: ofensywnych, szpiegowskich czy ratunkowych. Będziemy musieli udać się na inne planety galaktyki (do dyspozycji mamy czytelną i bardzo funkcjonalną mapę galaktyki i układu gwiezdnego). Ciekawie rozwiązano system walki: decydujesz o miejscach, w jakich przeprowadzony zostanie desant naszych jednostek wojskowych i jeśli nasze wojska będą w stanie przełamać obronę wroga, zwyciężymy.

Od 15 poziomu doświadczenia dostaniecie bardzo przydatną, a właściwie w dalszych etapach rozgrywki niezbędną możliwość zawierania sojuszy. Razem ze swoimi aliantami łatwiej będzie zwalczać siłę wroga i prowadzić skuteczne działania wojenne.

Na sam koniec dwie ważne informacje: Galaxy Life jest w języku polskim (kilka mniej istotnych komunikatów pominięto, ale nie będą utrudnieniem podczas gry). Skorzystajcie z menu ustawień i włączcie grę w trybie pełnoekranowym - wiele wtedy zyskuje.

Aktualizacja: teraz Galaxy Life również w języku polskim na portalu Nasza Klasa!

Ocena portalu Gry-Przeglądarkowe.pl: Ocena gry Galaxy Life: 5