Recenzja gry Słóweczka

Nieskomplikowana w swoich zasadach, co nie oznacza, że prosta, logiczna gra dla osób lubiących wysiłek intelektualny. Udostępnione są nam pokoje, w których w czasie rzeczywistym zmierzymy się z kilkudziesięcioma graczami. Wszyscy mają równe szanse. Komputer losuje zestaw słów. Gracze widzą tylko pakiet liter, z których wylosowane słowa można ułożyć.

Rusza stoper - mamy półtorej minuty na odgadnięcie wylosowanych słów. Wprowadzamy je z klawiatury. Pamiętajmy, że możemy skorzystać tylko z tych liter, które są na ekranie. Jeśli jakaś litera "nie wchodzi", oznacza to, że słowa nie ma na liście. Ułożone słowo zatwierdzamy enterem. Jeśli było jednym z ukrytych wyrazów, dostaniemy punkty.

Aktualnie w Słóweczkach możliwa jest zabawa w trybie klasycznym. Chodzi o to, aby odnaleźć jak najwięcej słów. Im dłuższe słowo, tym więcej punktów powędruje na nasze konto. Po zakończeniu rundy wyniki są podsumowywane, no i - jak nietrudno się domyślić - ustalany jest ranking. Każdy chciałby znaleźć się na pierwszym miejscu, prawda?

Miłośnicy szarad, krzyżówek i gier słownych powinni być zachwyceni: mamy tutaj poważne wyzwanie, rywalizację z innymi i presję czasu, pod którą musimy się skupić. No i najważniejsze: gra jest po polsku!

Ocena portalu Gry-Przeglądarkowe.pl: Ocena gry Słóweczka: 4