Recenzja gry Rummikub

Rummikub to wcigągająca logiczna gra rodzinna, która charakteryzuje się prostymi zasadami - przyswoić je można w kilka minut a problemu z tym nie powinni mieć nawet młodsi gracze (zabawa przeznaczona jest dla osób w wieku od 7 lat). Ale co zrobić, jeśli mamy ochotę na partyjkę rummikuba ale nie ma akurat nikogo chętnego w pobliżu? Z pomocą przychodzi wersja online tej popularnej gry. Dzięki aplikacji udostępnionej w portalu społecznościowym Facebook możemy zmierzyć się z innymi członkami tej licznej społeczności.

Nie będziemy tutaj publikować zasad gry Rummikub - jest to zbędne, gdyż w wersji przeglądarkowej macie wbudowany samouczek. Mało tego - jest w języku polskim, więc barierom językowym mówimy dziś "nie" ;) Każdy złapie w mig, na czym zabawa polega. Możecie stworzyć swój pokój, do którego zaprosicie znajomych (lub nieznajomych - nie ma znaczenia).

Na koniec jeszcze jedna refleksja: gdy przyjrzeć się grze Rummikub czy innym grom familijnym szybko zauważymy, że są one nieśmiertelne - bawią i uczą kolejne pokolenia fanów i nie tracą nic ze swej atrakcyjności. Myślę, że znalezienie wspólnych cech dla tego typu pomysłów może być kluczem do stworzenia nowej gry logicznej na miarę XXI wieku. A na razie: uruchamiamy Rummikuba w wersji online i wspólnie dobrze się bawimy, prawda?

Ocena portalu Gry-Przeglądarkowe.pl: Ocena gry Rummikub: 5