Recenzja gry Pearl's Peril

Spotykasz dwie przyjaciółki - dziennikarki, które skarżą się na brak tematów, o których można by napisać ciekawy artykuł. Sprawa jest dosyć poważna: jeśli nie dostarczą na czas ciekawego materiału, jedna z dziewczyn straci pracę. Rozgrywka zaczyna się w jazzowym nowojorskim klubie Social Club, gdzie już na początku zabawy rozejrzysz się w poszukiwaniu ciekawych tematów.

W końcu ktoś poszedł do głowy i od razu wrzucił do opisywanej tutaj gry polską wersję językową. Pearl's Peril jest bowiem przygodówką z gatunku znajdź ukryte obiekty co osobom nie znającym języka angielskiego mogłoby przyspażać problemów. Tutaj ten problem odpada, możemy z uwagą śledzić fabułę i bieg wydarzeń przechodząc kolejne poziomy tej ciekawej aplikacji.

Co interesujące w grze zamieszczono wiele ciekawych elementów, takich jak wykonywanie poszczególnych czynności, natomiast warstwa fabularna jest mocno zespolona z mechaniką rozgrywki. Mamy czasem wrażenie że oglądamy interaktywny film, w którym bierzemy czynny udział i mamy bezpośredni wpływ na bieg wydarzeń. Do tego bardzo dobra grafika i dźwięk oraz niepowtarzalny klimat: czy wystarczy, aby przekonać Cię już dziś do tego tytułu? To jedna z ciekawszych gier przygodowych ostatnich tygodni.

Ocena portalu Gry-Przeglądarkowe.pl: Ocena gry Pearl's Peril: 5